Brno Stará radnice

Stará radnice v Brně jak už tomu napovídá název je starou radniční budovou. Leží v samotném centru Brna mezi Zelným trhem a Náměstím svobody. Jedná se o nejstarší světskou stavbu ve městě, jejíž stavba byla započata roku 1240.

V průčelí radnice se nachází průjezd na malé nádvoří. V průjezdu můžete vidět brněnského draka a brněnské kolo, symboly brněnských pověstí. Stará radnice nabízí ke svatebním účelům 3 sály. Křišťálový sál je kapacitně vhodný maximálně pro 60 osob. Má vysoký obloukový strop a křišťálové lustry. Zadní schodiště obohacené o umělecké kování ještě více podtrhuje dojem zámeckého sálu. Na vyvýšeném stupínku je umístěno křídlo vhodné pro živý svatební pochod.

Další místností je Ernův sál. Tato místnost je rozdělena na pravou a levou stranu se sedadly. Rovněž je zde vyvýšený stupínek podobný pódiu. Je zde možnost využít menší předsálí Ernova sálu se stoly a židlemi. Maximální kapacita je 120 osob.

Třetí a pro svatební obřady pravděpodobně nejvhodnější místností je Freskový sál. Jedná se o jeden z nejstarších sálů v Brně a právem se řadí k nejkrásnějším prostorám Staré radnice. Světlé opracované zdi a strop jsou zdobeny freskami z roku 1790 od Josefa Winterhaldera. Atmosféra Freskového sálu je příjemně dokreslena slunečními paprsky z velkých oken, které vytváří reprezentativní a honosný dojem významného okamžiku. Svatební fotografie z tohoto místa vám budou vždy připomínat ten kouzelný okamžik, kdy jste se oddali jeden pro druhého. Maximální kapacita Freskového sálu je 40 osob. Nechat se vyfotit můžete ještě v Klenotnici.

Stará radnice nabízí možnost výstupu na věž, odkud získáte originální fotografie z vašeho svatebního dne. Krásná vyhlídka na panorama moravské metropole není tradičním pozadím svatebních fotografií. Při vhodném počasí zažijete jednu z prvních romantických vyhlídek ve stavu manželském.